Σάββατο 15 Ιουλίου 2017
 
ΩΡΕΣ ΤΙΤΛΟΣ ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ/ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ
16:00 - 16:10 Χαιρετισμοί

Μάγδα Ζουπαντή, Διευθύντρια Εθελοντικών Προγραμμάτων Skywalker.gr

- Δημήτρης Φυντάνης, Business Continuity Manager Skywalker.gr

16:10 - 17:10 Εθελοντισμός – Ακτιβισμός – Μαύρη εργασία

 - Μιχάλης Γ. Χρηστάκης: Μ.Α., Ph.D. - Ειδικός Επιστήμονας Εθνικού Κέντρου Δημόσιας Διοίκησης και Αυτοδιοίκησης (ΕΚΔΔΑ). Πρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Γενικών Γραμματέων Τοπικής Αυτοδιοίκησης “Κλεισθένης”.

- Κορίνα Λιούτα, Iδρύτρια του Αστικού μη Κερδοσκοπικού Συλλόγου «ΘΕΛΩ»

- Μαρία Λογαρά, Διευθύντρια Πύλη Ελευθερίας

 
Συντονιστής:
Χριστοδουλάκης Παναγιώτης, Πρόεδρος του ΠΑΚΟΕ, Συνταξιούχος Καθηγητής του Πανεπιστημίου Αθηνών

17:10 - 17:20 Coffee Break  
17:20 - 18:20

Το αποτύπωμα της εταιρικής κοινωνικής ευθύνης

Συντονίστρια : Μαριάννα Πέππα, Υπεύθυνη Εμπορικού SBC - Ιδρύτρια της ομάδας "Δείπνο Αγάπης"

Ανδρέας Κωνσταντινίδης, Εμπορικός Διευθυντής Yuboto

- Γεώργιος Βλάχος, π.Γενικός Διευθυντής της Lafarge Beton - μέλος ΚΕΜΕΛ

- Παρασκευή Παπαδοπούλου, Group Account Manager στο Client Service, Retail Measurement Services τμήμα - Nielsen

- Σοφία Τριανταφύλλου, Job Scheduling, Production and Delivery Supervisor στο Input, Validation, Processing and Output: RMS τμήμα - Nielsen

- Τάσος Χαριτώνης, Υπεύθυνος Διαχείρισης Ποιότητας και ασφάλειας τροφίμων, ΨΥΓΕΙΑ ΑΛΑΣΚΑ Α.ΕΒ.Τ.Ε

18:20 - 18:30 Coffee Break  
18:30 - 19:30 Δημιουργώντας συνέργειες στον εθελοντισμό 

Μαρία Ακρωτηριανάκη, Κοινωνική Λειτουργός – Παιδαγωγός στο Ίδρυμα για το Παιδί « Η ΠΑΜΜΑΚΑΡΙΣΤΟΣ»

- Βίκυ Καραντζαβέλου, Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων στη ΝΑΤΤΟΥΡ και δημοσιογράφος

- Μαριάννα Πέππα, Υπεύθυνη Εμπορικού SBC - Ιδρύτρια της ομάδας "Δείπνο Αγάπης"

- Παναγιώτης Μήλας, Αρχηγός Ομάδας Angels

- Σωτήρης Ζαφείρης, Εμπνευστής οράματος και εκπρόσωπος Νηρωής

- Τάκης Αθανασόπουλος, Συνιδρυτής και project manager Διεθνούς Συνεδρίου Ολυμπίας και εκπρόσωπος Νηρωής

- Αλέξανδρος Ολιβιέ Σάαλ, Συνιδρυτής Νηρωής και υπεύθυνος εθελοντών, Εκπρόσωπος Νηρωής

19:30 - 20:00 Net Working Zone  

  

Κυριακή 16 Ιουλίου 2017
  
ΩΡΕΣ ΤΙΤΛΟΣ ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ/ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ
15:00 - 16:00

Διαρκής και ευκαιριακός εθελοντισμός

Συντονιστής: Δημήτρης Μιχαηλίδης, Δημοσιογράφος στα Αγρονέα

- Ζαχαρίας Αντωνιάδης, Γενικός Έφορος του Σ.Ε.Π.

- Σωτήρης Γρηγοράκης, Πρόεδρος του Συλλόγου Οικογένειας ΚΕΘΕΑ ΣΤΡΟΦΗ

- Κυρατσώ Σκοδρογιάννη, υπεύθυνη του Προγράμματος ΚΕΘΕΑ ΣΤΡΟΦΗ

Μελίνα Ταπραντζή, Ιδρύτρια Wise Greece

- Σωτήρης Πετρόπουλος, Director HIGGS

16:00 - 16:10 Coffee Break  
16:10 - 17:10 Ρατσισμός και ξενοφοβία

Δημήτρης Μακρυστάθης, Πρόεδρος του Youthnet Hellas

- Φωτεινή Πιπή, Υπεύθυνη Εθελοντισμού στο Athens Pride

- Θανάσης Μελισσίδης, Υπεύθυνος Επικοινωνίας και Δημοσίων Σχέσεων AIESEC

17:10 - 17:30 Coffee Break  
17:30 - 18:30 Σχολικός εκφοβισμός & Βία

- Γεώργιος-Παναγιώτης Καραδάκης, Κλινικός Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

- Βίκυ Κωνσταντοπούλου, Κοινωνική Λειτουργός

- Φρειδερίκος Φήταμ. Εκπαιδευτικός και ιδιοκτήτης Κέντρου Ξένων Γλωσσών

- Αρετή Προβατά, εθελόντρια από την Ομάδα Ζω.Ε.Σ.

18:30 - 18:40 Coffee Break  
18:40 - 21:00 Απονομή βραβείων και τιμητικών διακρίσεων - Σοφία Γκοτσοπούλου, Κey Account Manager Skywalker.gr
21:00 Net Working Zone  

    

 

Εγγραφή στο newsletter

VoluntaryAction

Φεστιβάλ Εθελοντισμού 2016
Το Φεστιβάλ
Η Κάτοψη
Οι Χορηγοί
Η Έκθεση
Η Δήλωση Συμμετοχής
Η Λίστα Εκθετών
Το Συνέδριο
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Γάκη Ερμίνα
Γεωργαλά Μαρία
Γιαννακοπούλου Θάλεια
Γκρίμπα Ελευθερία
Γκρουτζιέν Άννα
Γουράνιος Διονύσης
Ζαρωτιάδου Μαρία
Καρδαμίτση Ελένη
Μακρυστάθης Δημήτρης
Μαριόλη Πέπη
Μπακόπουλος Νίκος
Μπαλόγλου Ίρις
Νομικού Χριστίνα
Παπασπυροπούλου Σοφία
Πατούνης Χάρης
Πατσέλης Νίκος
Πολυχρονόπουλος Κωνσταντίνος
Σωτηρόπουλος Αλέξανδρος
Τζωρτζακάκη Κατερίνα
Φεζούδης Κωνσταντίνος
Φερεκύδου Ελίζα
Φίλη Κατερίνα
Φούντα Δώρα
Ψαρρού Στέλλα
Τα Σεμινάρια
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Caravas Pamela
Ασημακοπούλου Βαρβάρα
Γεωργακόπουλος Γιάννης
Γεωργίου Ελισάβετ
Γιαννοπούλου Μαριλένα
Κολοκούρη Εβίτα
Κόρδη Βαλεντίνα
Λαγός Mιχάλης
Μιχαηλίδης Δημήτριος
Ντούσκας Παναγιώτης
Ταπραντζή Μελίνα
Χριστοδούλου Ελένη
Η Δήλωση Συμμετοχής
Οι Παράλληλες Δράσεις
Η Ημερίδα: Ο Εθελοντισμός στην Κοινωνική Οικονομία
Το Πρόγραμμα
Η Δήλωση Συμμετοχή
Οι Εισηγητές
Ζωχιός Ιωάννης
Ηλίας Λάμπρος
Πανέλης Δημήτρης
Παπανδρέου Έλενα
Πολυχρονόπουλος Κωνσταντίνος
Ρουμελιώτης Ανδρέας
Σπινθάκης Ευάγγελος
Τακτικός Βασίλης
Φίλη Χριστίνα
Το Networking Event Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης
Το Πρόγραμμα
Η Δήλωση Συμμετοχή
Οι Εταιρίες που Συμμετέχουν
Οι Εισηγητές
Κατσούλη Κατερίνα
Παπαδοπούλου Σούμι
Πρίντζης Αθάνασιος
Σλάμαρης Θωμάς
Φερεκύδου Ελίζα
Φίλη Κατερίνα
Τα Βραβεία
Οι Κατηγορίες
Η Επιτροπή Αξιολόγησης
Η Δήλωση Συμμετοχής
Τα Δρώμενα
Το Πρόγραμμα
Special Olympics Hellas
Yoga - Παύλος Δημητριάδης
Zumba - Έφη Καρυπίδη
Latin - Griego Latino
Η Τοποθεσία
Ο Διοργανωτής
Φεστιβάλ Εθελοντισμού 2017
Το Φεστιβάλ
Η Κάτοψη
Οι Χορηγοί
Η Έκθεση
Η Δήλωση Συμμετοχής
Η Λίστα Εκθετών
Το Συνέδριο
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Ακρωτηριανάκη Μαρία
Αντωνιάδης Ζαχαρίας
Γρηγοράκης Σωτήρης
Καραδάκης Γεώργιος-Παναγιώτης
Κωνσταντινίδης Ανδρέας
Κωνσταντοπούλου Βίκυ
Λιούτα Κορίνα
Μακρυστάθης Δημήτρης
Μελισσίδης Θανάσης
Μιχαηλίδης Δημήτριος
Πετρόπουλος Σωτήρης
Προβατά Αρετή
Σκοδρογιάννη Κυρατσώ
Ταπραντζή Μελίνα
Φήταμ Φρειδερίκος
Χρηστάκης Μιχάλης Γ.
Η Δήλωση Συμμετοχής
Τα Σεμινάρια
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Γιαννούλη Βίκυ
Καρδαμίτση Ελένη
Κεφαλάς Μάνος
Μπέλκη Νέλλη
Παναγιωτοπούλου Καλλιόπη
Η Δήλωση Συμμετοχής
Τα Βραβεία
Οι Κατηγορίες
Η Επιτροπή Αξιολόγησης
Η Δήλωση Συμμετοχής
Τα Δρώμενα
Το Πρόγραμμα
Special Olympics Hellas
Riverbed
The Mighty N
Breath After Coma
Lustin Jane
The Bonnie Nettles
Παπασωτηρίου-Πανέλης
Bike Sale & Academy
Griego Latino
Ανοιχτή Αγκαλιά
Μάθημα Zumba
Μάθημα Yoga
Ζω.Ε.Σ.
Τα μπαλόνια της αγάπης
Άγγιγμα Ζωής
Ομάδα Διαχείρισης Κρίσεων
Athens Pride
Η Τοποθεσία
Ο Διοργανωτής
Φεστιβάλ Εθελοντισμού 2018
Το Φεστιβάλ
Η Κάτοψη
Οι Χορηγοί
Η Έκθεση
Η Λίστα Εκθετών
Το Συνέδριο
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Βράτιμος Θανάσης
Δράσσας Ιάσονας
Ελ Αμπάσυ Ράνια
Καίσαρη Κατερίνα
Καρρά Εύα
Κομπογιάννης Βασίλης
Μπέλκη Νέλλη
Νομικού Χριστίνα
Οικονομίδου Κλεοπάτρα
Πατατανέ Βάλια
Σακελλαρίου Κυριακή
Σαλαπάτας Βασίλης
Σμετόπουλος Τάσσος
Σπυριδάκη Αργυρώ
Σπυρόπουλος Φώτης
Τσενέ Μαρία
Φανερωμένου Δάφνη
Φραγκάκη Ελένη
Τα Σεμινάρια
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Γαμβρέλλη Στέλλα
Καρδαμίτση Ελένη
Κοντογιάννης Αθανάσιος
Παγκάλου Μαρία
Σαμδανίδου Σοφία
Τα Βραβεία
Οι Κατηγορίες
Η Επιτροπή Αξιολόγησης
Όροι Δήλωσης Συμμετοχής
Τα Δρώμενα
Η Τοποθεσία
Ο Διοργανωτής

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από το Google για την παροχή των υπηρεσιών του, για την εξατομίκευση διαφημίσεων και για την ανάλυση της επισκεψιμότητας.
Η Google κοινοποιεί πληροφορίες σχετικά με την από μέρους σας χρήση αυτού του ιστότοπου. Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookie.